Seuramme purjehduskilpailut elo- ja syyskuussa

Elo-syyskuu on EM:n purjehdusjaoston aktiivisinta aikaa. Järjestämme elokuussa kaksi keskivikkokilpailuiden osakilpailua (ke 5. ja 12.8.) ja sunnuntaina 23.8. Pentala – Nokkala -kilpailun. Syyskussa on vielä seuran mestaruuskisat (la 12.9.). 

Kannustamme kaikkia osallistumaan mahdollisiman paljon kilpailuihin! 

Jos et pääse starttilinjalle, niin myös kilpailuiden järjestäminen on mielenkiintoista ja mukavaa puuhaa ja siihen aina tarvitaankin muutamia henkilöitä esim. lähdön ja maaliintulon hoitamiseen. Nykyisten aktiivien määrä on varsin pieni, joten uusia otetaan erittäin mielellään mukaan. Ota yhteyttä kilpailupäällikköön jos olet kiinnostunut osallistumaan järjestelyihin. Seura myös kustantaa SPV:n kilpailujärjestäjäkurssin halukkaille jos aiheeseen on intoa perehtyä enemmänkin.